İç Giyim

Doğru Sutyen Seçimi Nasıl Olmalı? Birbirinden Farklı Sutyen Takımları

DOĞRU SUTYEN SEÇİMİ NASIL OLMALI?  BİRBİRİNDEN FARKLI SUTYEN TAKIMLARI 

Biz bayanlar için iç çamaşırı seçmek ciddi anlamda önemli bir iştir. iç çamaşır seçimi yaparken öncelikle pamuklu kumaştan üretilip üretilmediğine, kumaş kalitesine dikkat etmeliyiz. Doğru sutyen seçimi aynı zamanda beden sağlığımız için de gereklidir. Sadece görsel anlamda güzel duruyor diye bir ürünü satın almak yerine bedenimize tam uyan göğüs kafesimize baskı yapmayan, terletmeyen, pamuklu ve balensiz ürünleri tercih etmeliyiz.

Aynı zamanda bedenimize tam uyan, göğüs kafesimize ve sırt kısmımızı rahatsız etmeyen modelleri tercih ederken, bir yandan da gözümüze hoş gelen renkleri ve modelleri de tercihlerimizin arasına katmalıyız. Biz bayanlar her ne kadar sağlığımızı düşünsek te görsel mana da şıklığımızdan taviz vermek istemeyiz. Hal böyle olunca piyasada bulunan iç giyim firmalarının yeni çıkan modellerini mutlaka incelemek isteriz. Sezonun trend renklerini ve modellerini kendi üzerimizde de görmek, denemek isteriz. Kimi bayanlar sadece günlük kullanımda rahat edebileceği pamuklu kumaşları tercih ederken her anlamda şıklığı yakalamak isteyen bayanlar ise iç giyim hususunda da özenli davranacaklardır.

HER BAYANIN DOLABINDA OLMAZSA OLMAZ SUTYEN MODELLERİ NELERDİR?

  • PUSH UP MODEL : Bu modeller küçük göğüslü kadınlar tarafından tercih edilen modellerdendir. Göğüsleri kavrayıp, yukarıya doğru destekleyerek göğüsleri daha dolgun hale getirir. Küçük göğüslü kadınların tarafından sıklıkla tercih edilir. Dantel detaylı ve transparan ve bralet tarzı olan modeller göze çarpmaktadır.
  • STRAPLEZ MODEL : Straplez sutyenler kurtarıcı modellerdendir. Özelikle yaz mevsimlerinde kadınlar tarafından farklı renkleriyle ön plana çıkan modellerdendir. Dekolte ve askısız bluzlarla giyebileceğimiz hoş bir modeldir.
  • TİŞÖRT SUTYENİ : Son yıllarda tişört kullanımının artmasıyla bazıc sutyenlerde fazlasıyla rağbet görmeye başlamıştır. Pamuklu kumaşlardan üretilip terletmeyen yapısıyla, üzerinde yokmuş hissi veren bu sutyen ile bayanlar hem şık hem cool olurken aynı zamanda rahatlığından da ödün vermeyeceklerdir.
  • SPORCU SUTYENİ :Spor yaparken bedenimizi sıkmayan, terletmeyen bize rahatlık ve hareket özgürlüğü veren modelleri tercih etmeliyiz. Sporcu sutyenleri göğüs uçlarını belli etmeyecek şekildeki yapısıyla günlük hayatımızda da rahatlıkla kullanabileceğimiz hatta uykuda dahi tercih edeceğimiz modeller arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir