İç Giyim

ÇEYİZ VE ÇEYİZ SANDIĞI HAZIRLAMANIN ÖNEMİ NEDİR?

ÇEYİZ VE ÇEYİZ SANDIĞI HAZIRLAMANIN ÖNEMİ NEDİR?

Geçmişten bugüne gelen Anadolu’da başlayıp her bölgeye yayılan çeyiz yapma hazırlama dönemi tüm annelerimizin kız çocukları için hazırladıkları sandık içinde sakladıkları el emeği göz nuru ürünlerdir. Çeyiz yapmak artık günümüzde özelliklerde büyük şehirlerde çok  gerekli olmasa da yine de biz bayanlar tarafından çeyiz hazırlığı yapmak onları bir sandık içerisinde saklamak oldukça hoşumuza gider. Ve sandık çeyizi hazırlamanın kutsallığına inanırız.

ÇEYİZ SANDIKLARINDA GELİNLERİN BAŞ TACI OLAN GECELİK TAKIMLARI

Öncelikle tüm genç kızlarımızın en önemli hayalidir gelin olmak. Bu nedenle evleneceğimiz gün ve diğer gecelerde kullanacağımız ürünlerin en kalitelisi ve en göze çarpan modeller olmasını arzu ederiz. Düğün hazırlığı içerisinde olduğumuz dönemde çarşı alışverişine çıkmak ayrı bir keyiftir. İster tarihi çarşılardan ister Avm ve benzeri yerlerdeki iç giyim firmalarından istenilen renkte ve modelde ürünler temin edilebilir. Genellikle çeyiz sandıklarında her dönem öne çıkan olmazsa olmaz gecelik ve pijama takımları şöyledir

  • 6’LI GELİN SETLERİ : Altılı gelin setleri çeyiz sandığına giren en önemli parçadır. Evleneceğimiz sevdiğimiz kişiyle geçireceğimiz ilk gece en masum halimizle yıllarca hayalimizde kalsın isteriz. O nedenle dir ki en zarif olan modeli seçmek ister ve kalitesine de özen gösteririz. Bu setlerin her rengi modeli iç giyim firmaları tarafından rahatlıkla tasarlanıp satışa sunulmaktadır. Bu setlerin içerisinde genellikle saten pijama takımı, gecelik ve sabahlık takımı ile şortlu takım bulunmaktadır.
  • DANTEL DETAYLARLA SÜSLENMİŞ BABYDOLL : Hangimiz istemez ki hayatımızı birleştirdiğimiz kişiye hoş ve seksi görünmek ve partnerimiz tarafından beğenilmek bu yüzden çeyiz sandıklarının dikkat çeken geceliği olmalıdır. Babydoll’lar buna en iyi örnektir. İster mor ister kırmızı yada siyah hiç kuşkusuz partneriniz yada eşiniz tarafından çok beğenilecektir.

SIRT DETAYLI DANTEL KISA SATEN GECELİK TAKIMLARI : Sırt dekoltesi olan çapraz ve ipli modeller de oldukça tercih edilen çeyiz sandıklarında yer alan modellerdendir. Kısa sabahlığıyla beraber kombin oluşturarak şık ve seksi olmak isteyen gelin adayları tarafından tercih edilmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir